Hormonální jógová terapie

pro ženy dle Dinah Rodrigues

„Hormonální jóga je takový zázrak, který doporučuji vyzkoušet.“

O mně

S jógou jsem se poprvé setkala před více jak 19 lety. Vše na sebe pěkně navazovalo a tak, jak šel čas, se věci přirozeně poskládaly. S narozením dětí a také s věkem jsem více vyhledávala vnitřní klid a harmonii, které jsem díky józe nacházela. Jóga mě také naučila lépe vnímat své tělo a duši. Setkala jsem se s několika skvělými jógovými učiteli, kteří můj život ovlivnili. A také nemohu zapomenout poděkovat svému muži, který můj život s jógou dennodenně propojuje.

Až po dlouhé době své vlastní praxe jsem se odhodlala předávat své zkušenosti dál. Mé počátky směřují k práci s dětmi. Začala jsem vést kurzy dětské jógy a zjistila jsem, jak obohacující a inspirativní práce to pro mě je. Práci s dětmi vnímám také jako výzvu naučit se pracovat na sobě samé, neztratit trpělivost, zachovat klid, zpracovat negativní emoce, pochopit a respektovat dětský svět. Dětem za tuto možnost velmi děkuji! Sama sebe vnímám spíše jako zprostředkovatele než učitele, ráda se nechávám pozvat do dětského světa plného fantazie a objevování.

Následoval další krůček na mé cestě a ač s velkou pokorou, začala jsem vést kurzy jógy pro dospělé. Ono to vlastně ke mně přišlo úplně samo! Byla jsem oslovena a brala to jako další výzvu. Dnes jsem za to opravdu vděčná. Vést lekce jógy pro dospělé mě stále učí dalším a dalším poznáním. A co je nejdůležitější – moc mě to baví.

A nakonec jsem se potkala s Hormonální jógovou terapií dle DinahRodrigues. Věci se dějí přesně tak, jak mají. Ač jsem sama žádné zdravotní potíže neměla, brala jsem to jako skvělou prevenci k tomu, abych se jako žena ve svém věku cítila stále tak skvěle! Tuto přírodní a holistickou metodu jsem na sobě poctivě praktikovala 3 roky, než jsem se sama rozhodla stát se certifikovanou lektorkou a tuto úžasnou metodu předávat dalším ženám. A co mě přesvědčilo, kromě výsledků vyzkoušených sama na sobě, že se vydám právě touto cestou? Bylo to osobní setkání s autorkou této metody, které je dnes již 92 let.Věřím, že takto vitální, energická a krásná jako Dinah Rodrigues ve svém věku je, by chtěla být každá žena!

Šárka Pávová

Vzdělání v oblasti jógy

· rok 2012 - seminář Jóga s dětmi I (Česká asociace dětské jógy, o.p.s., www.cadj.cz)
· rok 2014 - akreditovaný kurz Cvičitel jógy II. třídy se zaměřením na dětskou a rodinnou jógu (Česká asociace dětské jógy, o.p.s., www.cadj.cz)
· rok 2014 - seminář Hormonální jógové terapie pro ženy dle DinahRodrigues
· rok 2016 - nástavbové studium jógy se zaměřením na jógovou terapii (Český svaz jógy, o.s., www.czech-yoga.org.)
· rok 2017 - akreditovaný kurz Hormonální jógové terapie pro ženy dle DinahRodrigues (Centrum hormonální jógy, www.centrum-hormonalni-jogy.cz)

Certifikát z rukou Dinah Rodrigues

Osvědčení

Osvědčení

Osvědčení

Osvědčení