image

Hormonální jógová terapie

pro ženy dle Dinah Rodrigues

„Hormonální jóga je takový zázrak, který doporučuji vyzkoušet.“

Vždy mne potěší, když dostanu
zprávu, že Hormonální jóga ženám
pomáhá. Děkuji za Vaše milá slova.

•  Ahoj Šárko,
zatím stále cvičím a nese to své výsledky. Jsem nadšená. Ztracená menstruace, na kterou mi gynekoložka nabízela hormonální substituci, je zpět! A stačí se denně chvíli věnovat sama sobě:-)
Měj se pěkně! P.Ahoj Šárko,
chtěla bych ti moc poděkovat za vše, co jsem díky tobě a sestavě HJT získala. Na lekce jsem se vždy těšila, i díky krásné energii, kterou vyzařuješ, a i když jsem ze začátku trochu "bojovala" s některými cviky, každodenní praxí jsem jim přišla na chuť. Již po měsíci cvičení jsem na sobě pozorovala pozitivní změny jako např. zlepšení pleti, kvalitnější spánek, příval energie a duševní vyrovnanost. Postupem času jsem se díky cvičení cítila více žensky a víc sama sebou. A ten největší dáreček přišel v červenci, tj. 4 měsíce od začátku cvičení, kdy jsem přirozeně otěhotněla :-). S manželem jsme se o miminko snažili skoro 2 roky a doktoři mi po všech možných vyšetřeních dávali naději jen s IVF. Takže jsem živoucí důkaz toho, jak HJT funguje i v této oblasti. Přeji ti plno dalších spokojených klientek!
S přáním všeho dobrého,
T.•  Ahoj Šárko,   
chtěla jsem Ti z celého srdce poděkovat za to, co jsi pro mě udělala díky naučení sestavy HJT a díky nabitému semináři. Přišla jsem na seminář s „problémem“, že nemůžeme s přítelem třičtvrtě roku otěhotnět a že mám hypofunkci štítné žlázy. Po absolvování semináře a následném cvičení jsem už další měsíc nedostala menstruaci a zato se mi ukázaly dvě čárky na těhotenském testu. Moc děkuji za všechno a hlavně za tebe, tak pozitivní ženu, N.“


•  Milá Šárko,   
nejprve chci z celého srdce poděkovat za velmi přínosný kurz HJT. Patřím k těm šťastným ženám, které mají rády svou ženskost a nikdy by o své menstruaci nemluvily jako o`krámech`. Přirozeně jsem porodila tři nádherné děti. Přesto jsem cítila, že potřebuji nějak víc podpořit sebe jako ženu, sebe, která už 6,5 roku téměř v kuse kojí, i proto mě oslovil Tvůj příběh - bez srdceryvných výpovědí, něco, k čemu se dokážu vztáhnout. Praktikuji od té chvíle každý den, už na kurzu jsem vyvinula úsilí, abych si vše zapamatovala a doma pak netápala obklopená papíry. A vyplatilo se to. Cítím se se skvěle, i proto si na ni dokážu udělat každodenní prostor i s třemi malými dětmi. Vnímám silněji svoje vaječníky, a ty se mi teď odměňují menstruací, o které prakticky nevím. Nikdy jsem neměla výrazné problémy, po dětech byla jen o něco silnější než dřív. Ale tohle jsem opravdu nečekala - že zmizí tlak v podbřišku, nebudu cítit nepříjemné napětí na hraně s bolestí.. Je to neuvěřitelné, že už po měsíci cvičení se to takhle změní! A cítím víc i svou štítnou žlázu i hypofýzu.. Hlavní přínos vnímám v přívalu energie, což je pro mě jakožto matku tří malých dětí ve věku 6,5, 4,5 a 2 a čtvrt roku nevídané. Děkuji srdečně!
Měj se krásně, ať se Ti i nadále daří tak dobře venku i uvnitř, ať spousta dalších žen může díky Tobě pocítit, jak skvělá je ženskost!
Krásné dny, N.

Ahojky Šárko
hlásím, že z nepravidelné menstruace mám již 3 měsíc pravidelnou :D 3x za sebou přišla přesně po 27dnech. Musím se přiznat, že ji necvičím každý den, před denní nedávám vstávání ve 4hod. Jinak když to jde, cvičím... S pozdravem J.
Jaroslava Karbusová – porodní asistentka

Milá Šárko, 
za sebe přidám jen krátké ale srdečné poděkování, tak jak krátká ale srdečná byla zkušenost s tvojí lekcí hormonální jógy. Po roce snažení otěhotnět přirozenou cestou se podařilo hned po první tvé lekci, jejíž další pokračování bylo přerušeno karanténou kovid. Cvičila jsem 14 dní denně, a i když jsem harmonizaci vynechávala, cítila jsem se uvolněná a než jsem stihla pokračovat v kurzech po karanténě, zjistila jsem, že jsem těhotná :) Věřím, že je to i tvojí zásluhou po psychické i fyzické stránce! Ještě jednou díky a budu se těšit na znovusetkání po šestinedělí! 
Zdravím tě a přeji ti vše dobré! V.   

•  Krasne odpoledne Sarko,
dekuji za mily a povzbuzujici email, moc me potesil. I tobe a tve rodine preji, at vse ve zdravi preckate a vse se brzy vrati do normalu. A take se chci s tebou podelit o sve zazitky s hormonalni jogou. Chodila jsem k tobe v lednu a od te doby jsem cvicila opravdu poctive denne, nyni po trech mesicich 3 x tydne a musim rict, ze mam opravdu skvely pocit, protoze se citim vic prirozeneji, pohodoveji a pohodlneji. Ucim se posouvat sve hranice, ale v ramci svych moznosti a hlavne si veci vice uzivam a prozivam je. Jako napriklad dneska jsem cvicila- uplne poprve- venku na slunicku, v zeleni, pri zpevu ptaku a musim rict, ze nic lepsiho jsem nezazila. Harmonizace jedna basen. Moc te zdravim, preji hezke dny a budu se na podzim tesit na videnou.   J.

•  Dobrý deň, Šárka.
Môj problém bol, že som nemala prirodzenú menštruáciu. Tento problém sa po absolvovaní seminára a následnom cvičení vyriešil (za čo som veľmi vďačná!). Už je to 6 mesiacov a menštruácia je dokonca pravidelná, čo som nikdy predtým nezažila. :)   
Pekný deň, Z.

•  Dobry den, Sarko,  
jen hlasim tyden po skonceni kurzu dorazila po temer 16mesich i chybejici menstruace. Verim ze HJT a homeopatika zabrala.  
Moc diky za vse.   L.

•  Dobrý den Šárko,
posílám svoji zkušenost s hormonální jógou. S manželem jsme se snažili o miminko asi 3 roky, jednou jsem i otěhotněla, ale brzy hned potratila. Pak už před námi byla jen možnost umělého oplodnění. Než jsme se ale do této léčby pustili, narazila jsem na internetu na hormonální jógu a po přečtení informací o józe dle Dinah Rdrigues, jsem se zapsala na kurz (k Vám). Na kurz jsem začala chodit v lednu a poctivě jsem cvičila i doma. V dubnu se nám podařilo otěhotnět a v lednu se nám narodil krásný a zdraví chlapeček. Takže za sebe určitě hormonální jógu doporučuji!
Hezký den. M.

Milovaná Šárko!
Právě jsem docvičila denní sestavu a je mi blaženě :-)
Už dlouho se chystám o hormonální jógové sestavě něco sepsat, tak konečně.
Jsem nesmírně vděčná, že jsem Tě potkala. Nikdy jsem si nemyslela, že s jogou začnu, ale měla jsem to štěstí, že jsem narazila na Tebe.
Jsi úžasná bytost s nádhernou energií, kterou kolem sebe šíříš. Inspirativní krásná žena na svém místě :-)
Mohla bych zde napsat mnoho dalších řádků - chvalozpěv na Tebe, ale stejně bych slovy nevyjádřila vděčnost, kterou cítím.
Podáváš jogu nenásilnou, velice přijemnou formou a to je výjimečný dar. Š´tastné děti, které s Tebou mohou ve školce cvičit.
Na semináři jsem byla tuším někdy v dubnu 2018 a dá se říci, že od té doby pravidelně cvičím (jistě s někými prázdninovými delšími pauzami, ale pokaždé se k HJT vrátím)
Na cvičení na místě jako takové jsem nikdy nebyla. Raději jsem běhala po lese nebo jezdila na kole. Te´d cvičím a cvičení mě baví. Konečně mi do života přila "moje sestava".
Výhodou HJT také je, že se dá opravdu cvičit kdekoli a kdykoli.
Velké problémy jsem nikdy naštěstí neměla.
HJT mi přináší do života radost, pocit ženskosti a sebejistotu....a diky vlnám pro krásu - krásu :-)
S mými předmenstruačními stavy se příliš nezměnilo, ale určitě jsem je více přijala a více si je uvědomuji. Vím, že ke mě nejspíš v těchto chvílích promlouvá má duše a pokud se necitím dobře, tak možná dělám něco špatně. Vlastně je krásné to jen tak pozorovat a nechat plynout.
Sexuální apetit se u mě jistě zvýšil, to bezpochyby, nejspíš i můj přístup k sexualitě :-) a potažmo k mému děložnímu čípku :-)
Kéž by nás žen cvičilo stále více, ale o to se Ty už dobře staráš :-) Svět bude krásnější a pohodovější místo pro nás všechny.
Šárinko, moc nevím jak poděkovat, pokusím se po každém cvičení v tichosti poděkovat Ti v duchu :-)
Přeji hodně zdraví a lásky do nového roku...budˇstále taková "dokonalá" jako jsi :-)a nepřestávej hladit ženské duše.
S láskou a vděčností, J.

Dobrý den, Šárko,  
dodatečně bych Vám chtěla poděkovat za milý kurz hormonální jógy na konci srpna. A určitě Vás potěší skvělý účinek jógy, neb jsem v 9. týdnu těhotenství. A to musím přiznat, že jsem ji nezvládala cvičit 7x týdně. Nicméně i můj pan doktor potvrdil, že je výsledky hormonální jógy nadšen u více pacientek.  
Krásný vstup do nového roku a pevné zdraví. I.

•  Dobrý den, Šárko,  
nejprve bych Vám ráda popřála krásné Vánoce a všechno nejlepší do nového roku!    Chtěla jsem Vám napsat svojí osobní zkušenost se cvičením. Na kurzu jsem byla v červenci, cca 2 měsíce jsem cvičila každý den, nyní cvičím asi 4x do týdne. Cvičit jsem začala jen z preventivních důvodů. A cvičení je super! Nebo spíš účinky cvičení jsou super! Vždy před menstruací jsem byla protivná, někdy i sama sobě, nervozní a bolela mne prsa - to už není! Při menstruaci mě vždycky bolela hlava, takže jsem byla několik dnů na práškách - to už taky není. V práci jsem se nemohla soustředit - to už taky neplatí. Mám pocit, že mi i méně padají vlasy a cítím se líp - nejsem tolik unavená, mám pocit, že jsem víc v pohodě. Takže jsem ze cvičení opravdu nadšená. Všem ženským jí doporučuji,protože jsem si to sama zkusila a vím jak dobré účinky cvičení má (upřímně řečeno, jsem tak dobrým účinkům nevěřila). Jsem moc ráda, že jsem se kurzu zúčastnila - děkuji Vám.  
Mějte se moc fajn! S pozdravem T.  

•  Dobrý deň, Šárka,
  na hormonálnu jógu som sa prihlásila preto, lebo tým, že som žila v dlhodobom strese, som pripravila svoje telo o schopnosť normálne fungovať, okrem bolestí hlavy som stratila aj menštruáciu. Od seminára ma minulý rok odradil môj gynekológ, ktorý mi povedal, že o hormonálnej jóge vie toho asi toľko, čo ja, ale že ako lekár mi môže povedať, že tvorba hormónov je zložitý proces, ktorý začína v hypotalame, a že si nemyslí, že by na to „nejaké cviky“ mohli mať vplyv. No tento rok ma k tomu naopak posmelila moja psychologička, ktorá hormonálnu jógu sama absolvovala s rovnakým problémom, aký som mala ja, a pomohla jej. Po absolvovaní seminára som cvičila, snažila sa od toho nič nečakať, a v nedeľu som po roku a štyroch mesiacoch dostala menštruáciu prirodzene, bez tabletiek, pričom bolesti v oblasti vaječníkov som pociťovala už od prvého dňa seminára (boli to ale príjemné bolesti, lebo som vedela, že dobre cvičím :)).   Chcela by som sa v prvom rade poďakovať za veľmi príjemné dva dni kurzu a v druhom, neposlednom rade veľmi poďakovať za to, ako ste mi pomohli. Okrem toho, že šírite úžasnú a inšpiratívnu pozitívnu energiu, šírite aj niečo, čo pomáha zlepšiť zdravie, náladu, pocit zo seba a tak celkovo celý život.   Zároveň mi je veľmi ľúto, že som na to neprišla skôr, inak by si možno moja mamka nemusela prejsť takou ťažkou menopauzou... Ale už aspoň viem, čo dostane k Vianociam. :)   S pozdravom, Z.

•  Ahoj Šárko,  
Chci ti jen poděkovat a dát vědět, že po měsíci cvičení hormonální jogy jsem hned otěhotněla :-) Teď už mám za sebou 20tý týden. Držím palce všem kurzistkám, aby se jim také dařilo změnit pomocí jogy své problémy. Přeji hezký večer :-) L.

•  Ahoj Šárko,
chystala jsem se ti napsat :). Musím říci, že kromě dvou dnů, cvičím, zatím každý den. První dny jsem se dokonce těšila :).Je vidět, že to mému tělíčku dělá dobře, a že si samo říká :). NA opakovací lekci možná dorazím, ještě se ozvu :), některé věci si lépe zafixovat. První polovina mě baví a jde mi dobře, u druhé je to zatím malinko horší. Musím ale říci, že to tak nějak zvládám už opravdu třeba okolo 40 minut. Moje kamarádka a kolegyňka se hned přihlásila a jde v říjnu na seminář :). Jsem tě vychválila:).  Děkuju a přeji krásný den !   V.

•  Hezký den Šárko,
Cvičím pravidelně každý den, někdy i dvakrát denně a musím říct, že jste ve všem měla pravdu. Cítím se nějak celkově jinak, líp, a co bude až se cviky neučím pořádně...to bude hotový zázrak :-) Moc ráda přijdu na opakovací lekci, vychytat to, co možná nedělám správně. Budu se moc těšit a ještě jednou děkuju za to, co jste mě naučila.
Pěkný den V.

• Milá Šárko,
na kurzu HJT jsem u Tebe byla v lednu letošního roku a všechno se mi to moc líbilo: vysvětlení cviků, předvedení, tvůj klid i humor, prostě od té doby cvičím pravidelně.
Já jsem HJT neřešila žádné velké problémy, ale ve svých 46 letech jsem ji vnímala spíš jako prevenci a povzbuzení. Za toho 3/4 roku, co cvičím, mi sestava dodává spoustu energie, pozitivní naladění, dokážu se vnímat víc žensky, menstruace se srovnala a nevnímám ji jako obtížný čas přicházející každý měsíc…takže úžasné cvičení.
L.

• ahoj Šárko,
chtěla jsem Tě jen pozdravit a podělit se o drobné důkazy toho, že to funguje! je neuvěřielný, že jsi mne to dokázala naučit v tak krátkém čase, ale tady dva důkazy:
pleť - kosmetička, ke které chodím asi sedm let tak 4x do roka tvrdí, že tak krásnou pleť jsem nikdy nikdy neměla. Hebká na dotek. ikdyž tam mám sem tam pupínek (třeba z ovoce apod.) ona to pozná, tak přesto tvrdí, že samotná pleť je krásnější a ptala se mne sama, co dělám, že to nemůže být její péčí, mořem, sexem či novým krémem :-) takže jediné co za těch 7 let dělám jinak je cvičení od tebe.
sliznice v děloze - mám před třetím pokusem o IVF a při kontrole byl pan doktor nadšen, sice tloušťka sliznice byla jen o chloupek lepší (7,3 proto 7,1 před pár měsíci), ale říkal, že ta sytost sliznice je nádherná a že nemám nic odkládat a opravdu do toho jít teď. To si taky nemyslím, že je lékami, které beru, jsou stále stejné. Takže jediná změna oproti druhému pokusu je zase hormonální jóga.
Za 14 dní se dozvím, zda se to povedlo a jelikož nevím, v jakém budu rozpoložení, píšu s velkými díky již teď. Opravdu to funguje a má smysl.
Přeji ti moc pěkný den
E.

• Záleží na věku?
S laskavým svolením zveřejňuji foto prozatím nejstarší ženy, která u mě absolvovala měsíční seminář Hormonální jógové terapie. Této dámě je úctyhodných 79 let a já se skláním před její energií, pružností a především chutí na sobě pracovat. Moc mne potěšilo, že sestavu bez sebemenších potíží zvládla a já dostala možnost se s ní potkat.
Možná to může být inspirace a motivace pro ty z vás, které váháte anebo máte obavy, zda sestavu HJT zvládnete. Paní A. je živoucím důkazem, že na věku nezáleží!
Paní A. moc děkuji za setkání, přeji mnoho zdraví, energie a chuti do cvičení.
Šárka

Zkušenosti s HJT

• Hormonální jóga s Šárkou byl pro mě opravdový zážitek. Šárka je inspirativní člověk s vlídným srdcem. Učíte se něco nového a třeba Vám to hned nejde, ale cítíte se díky přístupu Šárky stejně fajn. Velmi doporučuji!
M.

• Dobré poledne Šárko,
hormonální jóga u mě měla tak rychlý úspěch, že s ní momentálně na delší dobu končím :-).
Jedním z hlavních důvodů, proč jsem se o cvičení začala zajímat bylo, že jsem více než rok a půl nemohla otěhotnět. Teď jsem ale v šestém týdnu těhotenství, takže opakovací lekce využiju nejdříve za rok. Ať se daří!
S pozdravem K.

• Ahoj Šáry,
DOSTALA JSEM REGULÉRNÍ MENSTRUACI JUPÍÍÍ! Jsou to téměř 3 roky od té doby, co jsem vysadila antikoncepci a co jsem nedostala přirozeně menstruaci a je to dva a půl měsíce, co pravidelně cvičím hormonální jógu a je to tady! (první velký úspěch přišel již po měsíci a půl - špinění). Víc viz celý příběh v příloze, u kterého budu ráda, když ho předáš dál a někomu tak třeba pomůže najít motivaci k cvičení a vyřešit tak problémy ... více

• Ahoj Šárko,
cvičím pravidelně již skoro rok, snažím se ke cvičení dostat alespoň ob den. A i když jsem si nepotřebovala vyřešit konkrétní problém, pozitivní účinky na sobě i tak pociťuji. Přestala jsem užívat hormonální antikoncepci a jógou jsem si menstruaci zpravidelnila. Také cítím více energie, větší libido a celkově lepší náladu..:)
K.

• Šári moc děkuju... měla jsem opravdu teď menstruaci hned po našem víkendu jako za mladších let... a mám pocit, že oboustranně - vždy jsem měla krev pouze na pravé straně vložky a nyní na OBOU!!!!!! A to stejné - minimálně od porodu /možná už předtím,tedy více než 20 let/ měla levé prso menší než pravé... a teď PO TÝDNU se obě srovnaly a zůstává to tak...!!!!! Měla jsem tam rozdíl opravdu po celý cyklus, ani na den se nevyrovnaly:-), neměla menstruace na to vliv, vždy tam bylo půl čísla až číslo rozdílek... a teď mám pocit jakoby to levé chtělo předehnat prso pravé:-)) ..ale ne, jsou obě navlas stejné!!!! Zkrátka se asi levý vaječník probudil:-) A mám taky mnohem lepší náladu, nebo ne náladu, ale POCIT... ráno odcvičím, pak ledová sprška a den je UPLNĚ JINÝ... /ale je fakt, že mám prázdniny, nicméně tenhle rituálek si určitě udržím.../ Vždycky jsem byla moc ráda ženou, ale musím říct, že teď ještě raději!!!! Já myslím, že ženství je v naší přefemizované době u nás všech celoživotní téma :-) Moc děkuju a rozhodně se pak moc ráda ozvu na indiviuál!!! /Budeš se smát, jak to cvičím, asi jsem v minulém životě nebyla jogín:-))), ale baví mne to a vážně to funguje:-) DĚKUJU!
I.

• Ahoj Šárko,
pěkný nový rok přeji.
Děkuji za pozvání na opakovací lekci. Ráda se dostavím, ale zřejmě až na podzim. To už nás v naší rodině bude o jednoho více ;o) Tedy doufám, že všechno dobře dopadne.

Cvičila jsem od listopadu sotva dva měsíce a šla jsem na ivf, ale i tak věřím, že mi to cvičení pomohlo! Děkuji ti za to.

Já byla na samotném ivf už v létě, ale nebylo to poprvé. Pak se z různých důvodů přesouval termín transferu až na prosinec. Šlo tedy o kryotransfer a vyšlo to! Vnímám to tak, že jsem se cítila velmi připraveně i kvůli HJT a také jsem už měla jiný přístup k celému ivf procesu, prostě jsem to celé přijala. To pro mě nebylo úplně jednoduché a nějakou dobu to trvalo.
B.