image

Hormonální jógová terapie

pro ženy dle Dinah Rodrigues

„Hormonální jóga je takový zázrak, který doporučuji vyzkoušet.“

Vždy mne potěší, když dostanu
zprávu, že Hormonální jóga ženám
pomáhá. Děkuji za Vaše milá slova.

•  Dobrý deň, Šárka,
  na hormonálnu jógu som sa prihlásila preto, lebo tým, že som žila v dlhodobom strese, som pripravila svoje telo o schopnosť normálne fungovať, okrem bolestí hlavy som stratila aj menštruáciu. Od seminára ma minulý rok odradil môj gynekológ, ktorý mi povedal, že o hormonálnej jóge vie toho asi toľko, čo ja, ale že ako lekár mi môže povedať, že tvorba hormónov je zložitý proces, ktorý začína v hypotalame, a že si nemyslí, že by na to „nejaké cviky“ mohli mať vplyv. No tento rok ma k tomu naopak posmelila moja psychologička, ktorá hormonálnu jógu sama absolvovala s rovnakým problémom, aký som mala ja, a pomohla jej. Po absolvovaní seminára som cvičila, snažila sa od toho nič nečakať, a v nedeľu som po roku a štyroch mesiacoch dostala menštruáciu prirodzene, bez tabletiek, pričom bolesti v oblasti vaječníkov som pociťovala už od prvého dňa seminára (boli to ale príjemné bolesti, lebo som vedela, že dobre cvičím :)).   Chcela by som sa v prvom rade poďakovať za veľmi príjemné dva dni kurzu a v druhom, neposlednom rade veľmi poďakovať za to, ako ste mi pomohli. Okrem toho, že šírite úžasnú a inšpiratívnu pozitívnu energiu, šírite aj niečo, čo pomáha zlepšiť zdravie, náladu, pocit zo seba a tak celkovo celý život.   Zároveň mi je veľmi ľúto, že som na to neprišla skôr, inak by si možno moja mamka nemusela prejsť takou ťažkou menopauzou... Ale už aspoň viem, čo dostane k Vianociam. :)   S pozdravom, Z.

•  Ahoj Šárko,  
Chci ti jen poděkovat a dát vědět, že po měsíci cvičení hormonální jogy jsem hned otěhotněla :-) Teď už mám za sebou 20tý týden. Držím palce všem kurzistkám, aby se jim také dařilo změnit pomocí jogy své problémy. Přeji hezký večer :-) L.

•  Ahoj Šárko,
chystala jsem se ti napsat :). Musím říci, že kromě dvou dnů, cvičím, zatím každý den. První dny jsem se dokonce těšila :).Je vidět, že to mému tělíčku dělá dobře, a že si samo říká :). NA opakovací lekci možná dorazím, ještě se ozvu :), některé věci si lépe zafixovat. První polovina mě baví a jde mi dobře, u druhé je to zatím malinko horší. Musím ale říci, že to tak nějak zvládám už opravdu třeba okolo 40 minut. Moje kamarádka a kolegyňka se hned přihlásila a jde v říjnu na seminář :). Jsem tě vychválila:).  Děkuju a přeji krásný den !   V.

•  Hezký den Šárko,
Cvičím pravidelně každý den, někdy i dvakrát denně a musím říct, že jste ve všem měla pravdu. Cítím se nějak celkově jinak, líp, a co bude až se cviky neučím pořádně...to bude hotový zázrak :-) Moc ráda přijdu na opakovací lekci, vychytat to, co možná nedělám správně. Budu se moc těšit a ještě jednou děkuju za to, co jste mě naučila.
Pěkný den V.

• Milá Šárko,
na kurzu HJT jsem u Tebe byla v lednu letošního roku a všechno se mi to moc líbilo: vysvětlení cviků, předvedení, tvůj klid i humor, prostě od té doby cvičím pravidelně.
Já jsem HJT neřešila žádné velké problémy, ale ve svých 46 letech jsem ji vnímala spíš jako prevenci a povzbuzení. Za toho 3/4 roku, co cvičím, mi sestava dodává spoustu energie, pozitivní naladění, dokážu se vnímat víc žensky, menstruace se srovnala a nevnímám ji jako obtížný čas přicházející každý měsíc…takže úžasné cvičení.
L.

• ahoj Šárko,
chtěla jsem Tě jen pozdravit a podělit se o drobné důkazy toho, že to funguje! je neuvěřielný, že jsi mne to dokázala naučit v tak krátkém čase, ale tady dva důkazy:
pleť - kosmetička, ke které chodím asi sedm let tak 4x do roka tvrdí, že tak krásnou pleť jsem nikdy nikdy neměla. Hebká na dotek. ikdyž tam mám sem tam pupínek (třeba z ovoce apod.) ona to pozná, tak přesto tvrdí, že samotná pleť je krásnější a ptala se mne sama, co dělám, že to nemůže být její péčí, mořem, sexem či novým krémem :-) takže jediné co za těch 7 let dělám jinak je cvičení od tebe.
sliznice v děloze - mám před třetím pokusem o IVF a při kontrole byl pan doktor nadšen, sice tloušťka sliznice byla jen o chloupek lepší (7,3 proto 7,1 před pár měsíci), ale říkal, že ta sytost sliznice je nádherná a že nemám nic odkládat a opravdu do toho jít teď. To si taky nemyslím, že je lékami, které beru, jsou stále stejné. Takže jediná změna oproti druhému pokusu je zase hormonální jóga.
Za 14 dní se dozvím, zda se to povedlo a jelikož nevím, v jakém budu rozpoložení, píšu s velkými díky již teď. Opravdu to funguje a má smysl.
Přeji ti moc pěkný den
E.

• Záleží na věku?
S laskavým svolením zveřejňuji foto prozatím nejstarší ženy, která u mě absolvovala měsíční seminář Hormonální jógové terapie. Této dámě je úctyhodných 79 let a já se skláním před její energií, pružností a především chutí na sobě pracovat. Moc mne potěšilo, že sestavu bez sebemenších potíží zvládla a já dostala možnost se s ní potkat.
Možná to může být inspirace a motivace pro ty z vás, které váháte anebo máte obavy, zda sestavu HJT zvládnete. Paní A. je živoucím důkazem, že na věku nezáleží!
Paní A. moc děkuji za setkání, přeji mnoho zdraví, energie a chuti do cvičení.
Šárka

Zkušenosti s HJT

• Hormonální jóga s Šárkou byl pro mě opravdový zážitek. Šárka je inspirativní člověk s vlídným srdcem. Učíte se něco nového a třeba Vám to hned nejde, ale cítíte se díky přístupu Šárky stejně fajn. Velmi doporučuji!
M.

• Dobré poledne Šárko,
hormonální jóga u mě měla tak rychlý úspěch, že s ní momentálně na delší dobu končím :-).
Jedním z hlavních důvodů, proč jsem se o cvičení začala zajímat bylo, že jsem více než rok a půl nemohla otěhotnět. Teď jsem ale v šestém týdnu těhotenství, takže opakovací lekce využiju nejdříve za rok. Ať se daří!
S pozdravem K.

• Ahoj Šáry,
DOSTALA JSEM REGULÉRNÍ MENSTRUACI JUPÍÍÍ! Jsou to téměř 3 roky od té doby, co jsem vysadila antikoncepci a co jsem nedostala přirozeně menstruaci a je to dva a půl měsíce, co pravidelně cvičím hormonální jógu a je to tady! (první velký úspěch přišel již po měsíci a půl - špinění). Víc viz celý příběh v příloze, u kterého budu ráda, když ho předáš dál a někomu tak třeba pomůže najít motivaci k cvičení a vyřešit tak problémy ... více

• Ahoj Šárko,
cvičím pravidelně již skoro rok, snažím se ke cvičení dostat alespoň ob den. A i když jsem si nepotřebovala vyřešit konkrétní problém, pozitivní účinky na sobě i tak pociťuji. Přestala jsem užívat hormonální antikoncepci a jógou jsem si menstruaci zpravidelnila. Také cítím více energie, větší libido a celkově lepší náladu..:)
K.

• Šári moc děkuju... měla jsem opravdu teď menstruaci hned po našem víkendu jako za mladších let... a mám pocit, že oboustranně - vždy jsem měla krev pouze na pravé straně vložky a nyní na OBOU!!!!!! A to stejné - minimálně od porodu /možná už předtím,tedy více než 20 let/ měla levé prso menší než pravé... a teď PO TÝDNU se obě srovnaly a zůstává to tak...!!!!! Měla jsem tam rozdíl opravdu po celý cyklus, ani na den se nevyrovnaly:-), neměla menstruace na to vliv, vždy tam bylo půl čísla až číslo rozdílek... a teď mám pocit jakoby to levé chtělo předehnat prso pravé:-)) ..ale ne, jsou obě navlas stejné!!!! Zkrátka se asi levý vaječník probudil:-) A mám taky mnohem lepší náladu, nebo ne náladu, ale POCIT... ráno odcvičím, pak ledová sprška a den je UPLNĚ JINÝ... /ale je fakt, že mám prázdniny, nicméně tenhle rituálek si určitě udržím.../ Vždycky jsem byla moc ráda ženou, ale musím říct, že teď ještě raději!!!! Já myslím, že ženství je v naší přefemizované době u nás všech celoživotní téma :-) Moc děkuju a rozhodně se pak moc ráda ozvu na indiviuál!!! /Budeš se smát, jak to cvičím, asi jsem v minulém životě nebyla jogín:-))), ale baví mne to a vážně to funguje:-) DĚKUJU!
I.

• Ahoj Šárko,
pěkný nový rok přeji.
Děkuji za pozvání na opakovací lekci. Ráda se dostavím, ale zřejmě až na podzim. To už nás v naší rodině bude o jednoho více ;o) Tedy doufám, že všechno dobře dopadne.

Cvičila jsem od listopadu sotva dva měsíce a šla jsem na ivf, ale i tak věřím, že mi to cvičení pomohlo! Děkuji ti za to.

Já byla na samotném ivf už v létě, ale nebylo to poprvé. Pak se z různých důvodů přesouval termín transferu až na prosinec. Šlo tedy o kryotransfer a vyšlo to! Vnímám to tak, že jsem se cítila velmi připraveně i kvůli HJT a také jsem už měla jiný přístup k celému ivf procesu, prostě jsem to celé přijala. To pro mě nebylo úplně jednoduché a nějakou dobu to trvalo.
B.